Po pierwsze myślę, ze to niezła metafora wiedzy zinterioryzowanej w umyśle. Ale bardziej dosłownie - wyobraźcie sobie kontener (taki, widziany na naczepach TIR-ów), ale z drzwiami, dużym oknem, ocieplony i z instalacją elektryczną.
A w Kontenerze Wiedzy wyposażenie - laboratorium z kilkoma stanowiskami do eksperymentów z fizyki, albo z chemii, albo z biologii, albo do prac technicznych. Można takie kontenery przewozić w różne miejsca na określony czas. Dzieciaki, czy to z edukacji domowej, czy pobliskiej szkoły, mogłyby zdobywać wiedzę poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Inspirować siebie nawzajem się i dzielić się wiedzą między sobą.
Kontener w każdej gminie, albo trzy!
Kontener ma 12 m2 powierzchni i wcale nie jest taki drogi - ok. 30000 zł + wyposażenie. Zakup mogłyby sfinansować gminy, może ze środków UE. Kontener można by postawić przy szkole, a taki ze stanowiskami do badań i eksperymentów z biologii lub ekologii np. na leśnym parkingu. Oczywiście kontenery co jakiś czas byłyby przewożone w inne miejsca.
Wyobrażam sobie, że opiekę nad Kontenerem Wiedzy i działaniami dzieciaków mogliby pełnić wolontariusze. Jestem przekonany, że w każdej Gminie znaleźli by się rodzice i/lub nauczyciele, który podjęliby się takiej roli. Oczywiście władze gminy mogłaby im płacić, a może za korzystanie z Kontenera Wiedzy rodzice mogliby wnosić drobne opłaty.
Napisz proszę - co o tym sądzisz? Wolisz porozmawiać - zadzwoń (505 377 726)
tel.: 505 377 726 e-mail: kontakt@terazrozumiem.pl
NOTA PRAWNA: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt 1 b) Ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych (z 4 lutego 1994 r, z późn. zmianami) zastrzegam, że wszystkie materiały zamieszczone na terazrozumiem.pl są objęte prawami autorskimi, a ich dalsze rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione